Szerelem és párkapcsolat
- Kategória: Szerelem és párkapcsolat
Bori – Robi. Még a nevünk betűi is stimmeltek! Nem csak azért néztem fel a kék szemű, sötét hajú fiatal srácra, mert majdnem egy fejjel magasabb volt nálam. Tetszett, ahogy az életről gondolkodott, ahogy az emberekkel bánt. Eltérő tulajdonságaink ellenére is erős és kitartó szerelemmel szerettük egymást, és mindketten szerettük Istent is.
- Kategória: Szerelem és párkapcsolat
Hogyan éli meg az ember házassága különböző szakaszaiban, hogy álmai után a kőkemény valósággal szembesül? Sabine és Emmerich Adam házasságuk 19 éve alatt sok emelkedett pillanatot és sok mélypontot is tapasztalt. Együtt számolnak be arról, hogyan váltak jól összehangolt csapattá, és hogyan tanulták meg kölcsönösen támogatni egymást.
- Kategória: Szerelem és párkapcsolat
Mi, emberek, társas lényként arra vágyunk, hogy egy másik ember megértsen, hogy valakinek fontosak legyünk. Hogy legyen mellettünk valaki, aki ismer, és mindemellett szeret bennünket. Valaki, akinek mi is adhatunk. Hát igen, társas lények vagyunk. Mindannyian. Még mi, egyedülállók is...
Gyermekeink szíve a fontos
„Mindketten dolgozunk, másrészt mindketten végzünk házimunkát, neveljük a gyerekeket. Tehát skandináv módon egyenértékűek és egyenjogúak vagyunk, de mindenben a férjem dönt, és ő is vállalja a felelősséget. Én segítek neki megvalósítani, amit eldöntött. Ebből a szempontból viszont teljesen konzervatív családmodellben élünk” – mondja el lapunknak Balogh Piroska, egy hatgyermekes édesanya.
A vele készült beszélgetésben arra is kitér, hogyan fejlődött férjével a párkapcsolatuk, milyen gyakorlati dolgok segítenek neki összefogni a háztartást, és hogyan alakul a kapcsolata mindeközben Istennel.
Sértetlen szívvel
Mindannyiunkat érnek apróbb-nagyobb sérelmek: valaki udvariatlanul szolgál ki, sorban állás közben elénk tolakodnak, máskor a zebrán vagy épp kanyarodásnál gázolnak át az elsőbbséghez való jogunkon. Előfordulhat, hogy tapasztalatainkat, hozzáértésünket vonják kétségbe. Esetleg a korunkat vagy a családi hierarchiában elfoglalt helyünket veszik semmibe. Bántó gesztusok, bántó hangnem – megannyi apróbb-nagyobb tűszúrás.
Ezt senki sem úszhatja meg sértetlenül, úgyhogy égető a kérdés: hogyan válhatunk újra éppé, sértetlenné? Cikkünk gyakorlatiasan közelíti meg a megbocsátás, elengedés kérdését.
Tehetetlen vagyok… Mit tegyek?
Manapság is sokan menekülnek a valóság elől és merülnek az illúziók világába – megnéznek egy újabb tévéepizódot, még egy órát görgetik a mobiljukat, esetleg újabb pár cipőt rendelnek, bár igazából nincs is szükségük rá... A jelenség azonban nem csak a közösségi média és az online vásárlás létezése óta ismert. Már a negyedik század idején, az észak-afrikai sivatagban visszavonultan élő szerzeteseknek is volt rá kifejezésük: akédia. Vagyis: az ember vonakodik, hogy az erőfeszítéssel járó dolgokat megtegye, inkább kitér előlük.
Cikkünk választ keres arra, hogy ha a jellemzők alapján felismertük problémánkat, mi mindent tehetünk ellene.