Hit és lelki élet
- Kategória: Hit és lelki élet
Egyik nyáron látogatóban jártunk egy hollandiai kisvárosban. Ahogy férjemmel és nagylányunkkal a vásárlóutca járdáján állva tanakodtunk, a szemem sarkából megláttam, hogy a jövő-menő emberek között egy idős holland hölgy egyik kezében szatyrot cipelve, másik kezével botra támaszkodva, kissé sántítva közeledik a kocsijához. Megpróbálta kinyitni a kocsi ajtaját, de a bot kicsúszott a kezéből, és az utca kövezetén koppant...
- Kategória: Hit és lelki élet
Életünkben néha örömteli, néha fájdalmas események gyökeresen megváltoztatják addigi gondolkodásunkat. Erről a témáról ültünk le beszélgetni Eckhart Odettel. Odett egyetemi évei óta Szegeden él. Amerikanisztika szakon végzett, két tannyelvű általános iskolában tanít. Szabadidejében szeret kreatív kézműves dolgokat készíteni, varrni és gitározni. Férje, Kyle angol anyanyelvi lektor a Deák gimnáziumban, emellett lelkipásztorként szolgál. Két iskolás kislányuk van, Zara és Kiera.
- Kategória: Hit és lelki élet
Álmomban sem gondoltam volna, hogy egyszer majd találkozom egy igazi mesehőssel! Ötéves koromban egy keresztény gyermekünnepségen eljátszhattam a Holle anyó című meséből a kislány szerepét. Ott álltam a színpadon rövid, rongyos ingecskében, és aranyeső hullott rám. De hogy egy szép napon egy teljesen hasonló, ráadásul igaz történetet fogok hallani, akkoriban nem is sejtettem!


Újratervezés…
„A férjem egyszer említette: ha a gyerekekkel egyedül maradnék, nem szeretné, hogy özvegyként éljek, lépjek tovább. Emlékszem, még toporzékoltam is: »Miért kell nekem ilyenekről beszélned?! Soha többé nem akarok erről hallani!«”
Együdné Kéki Piroska megható történetét olvashatják gyászról, hite újraépüléséről, négy gyermekről való gondoskodás kihívásairól – és végül arról, hogyan találtak egymásra mostani férjével, és hogyan alkotnak együtt új, mozaikcsaládot.
Vigyázzunk a szánkra
„Megható személyes tapasztalataim vannak arról, hogy életem egy-egy nehéz helyzetében egy szívből jövő, igaz mondat, néha csupán néhány szó milyen mélyen meg tudott vigasztalni. Bátorított, életkedvvel töltött el, vagy éppen megintett és újra jó irányba terelt.”
A cikk írója sorra veszi, honnan is erednek szavaink, milyen építő vagy romboló munkára képesek, és milyen segítséget találhatunk ahhoz, hogy gondolkodásmódunkon, rossz beidegződéseinken és szófordulatainkon változtatni tudjunk.
Őszintén a rákról – egy orvosnő szemével

Már Hippokratész is megmondta, hogy a betegségek többsége összefügg az életmódunkkal. Számít, hogy mit és mennyit eszünk, mennyit mozgunk, és hogyan reagálunk az élet nehézségeire. Azonban még ha egészségesen táplálkozik is az ember, sokat mozog, ha békességben van a lelke Istennel és az embertársaival, az sem nyújt teljes garanciát.
Cikkünkben olvasóink sok hasznos információt találnak arról, milyen segítséget nyújthatunk, ha a környezetünkben valaki váratlanul ijesztő diagnózist kap.